2009-2010

Grudzień 2010

 

Październik 2010

Szanowni Sympatycy dzieci z sierocińców wileńskich i naszej Fundacji.

Jak co roku, jesienią byliśmy z pomocą humanitarną w "naszych" sierocińcach. W tym roku odwiedziliśmy szkołę Vilnios w Nowej Wilejce, (dawna nazwa: Szkoła-Internat nr.3), Dom Dziecka na ulicy Grybo w Wilnie i sierociniec w Święcianach oddalony 100 kilometrów od Wilna.

Zawieźliśmy, jak zwykle, tornistry w pełni wyposażone dla nowych dzieci z zerówki i pierwszej klasy, ponad 170 par butów, dresy, kurtki zimowe , bieliznę i skarpetki, dużo środków czystości i oczywiście słodycze. Wszystkie rzeczy przeznaczone dla dzieci zostały dopasowane i podpisane nazwiskiem dziecka.

Cała nasza eskapada nie byłaby możliwa bez nadzwyczajnej pomocy państwa Żanety i Jarosława Golińskich, którzy nie dość, że wypożyczyli ogromną przyczepę nieodpłatnie, w której zawieźliśmy dary i zaciągnęli tą przyczepę swoim samochodem do Litwy, to cały czas w Wilnie wspólnie pracowali przy mierzeniu odzieży i butów dzieciom, rozdzielaniem słodyczy, zabawek, pluszaków itd.

Między innymi tą drogą państwu Golińskim i pani Marcie Niemyjskiej - wolontariuszce, szalenie pomocnej w Wilnie - wyrażamy najserdeczniejsze podziękowania.

Bez pomocy takich wspaniałych ludzi działalność fundacji nie byłaby możliwa.
  

Załączamy kilka zdjęć z Wilna, oraz kolejny, trzeci numer naszego biuletynu.

Aktualnie przygotowujemy się do przyjazdu dzieci na Gwiazdke do Rodzin - Pomorza.

Bardzo prosimy wszystkich, którzy pragnęli by gościć dziecko z sierocińców wileńskich u siebie na Gwiazdkę - o telefon, lub e-maila.

Sposób komunikacji jest podany w nagłówku naszej strony www.

Te dzieciaki naprawdę szukają Waszego serca


Wrzesień 2010

W imieniu dzieci z sierocińców litewskich, oraz naszej Fundacji - bardzo dziękuję wszystkim, którzy gościli dzieci w czasie letnich miesięcy, oraz wszystkim Sympatykom naszej fundacji, którzy byli uprzejmi odpisać od podatku 1 %. Wdzięczni jesteśmy również wolontariuszkom opiekującym się dziećmi na koloniach w lipcu i sierpniu bieżącego roku.

Dziękujemy także bardzo pięknie Sponsorom, którzy fundowali dzieciom wycieczki, aqua-park i inne przyjemności. Bez ich inicjatywy i działań , nie byli byśmy w stanie zapewnić dzieciom tylu atrakcji. 
Raz jeszcze wszystkim bardzo dziękujemy.
W imieniu dzieci i fundacji - Sylwia Karłowska

 

Marzec 2010


pani Sylwia Karłowska podczas rozdawania ulotek z prośbą o 1% na rzecz naszej fundacji:

 
Styczeń 2010 20 Grudnia 2009


Wszystkim Szanownym Darczyńcom, a nade wszystko wspaniałym Rodzinom goszczącym dzieci z sierocińców wileńskich

Fundacja "SERCE DZIECIOM" ŻYCZY
ZDROWYCH, WESOŁYCH I BOGATYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I DO SIEGO ROKU 2010.

Dziękujemy za Wasze dobre serca

Prezes Fundacji Sylwia Karłowska1 Grudnia 2009

Szanowni Sympatycy fundacji "SERCE DZIECIOM"

Nadchodzi Gwiazdka i jak zwykle co roku zapraszamy na dwa tygodnie dzieci z sierocińców wileńskich.

Dzieci są w wieku od 5-ciu do 16-tu lat. Dzieciaki przyjadą 19 grudnia i będą w Polsce do 3-go stycznia 2010.

Jeżeli chcieli byście Państwo ofiarować trochę serca dzieciom, które serca są pozbawione i zaprosić na Święta, prosimy o telefon, lub maila.

  Sylwia Karłowska - prezes FundacjiPaździernik 2009

SZANOWNI SYMPATYCY NASZEJ FUNDACJI

Jak co roku jesienią zawieźliśmy dzieciom w sierocińcach będących pod naszą opieką duży transport zimowej odzieży i obuwia, a także 56 tornistrów w pełni wyposażonych dla dzieci z zerówki i pierwszej klasy. Wszystkie dzieci dostały słodycze, maluchy - przytulanki.

Sylwia Karłowska została wyróżniona podziękowaniem od sejmu litewskiego za swoją długoletnią opiekę nad dziećmi pozbawionymi prawdziwych domów, 

oraz pogłębianie przyjaźni między naszymi narodami. Teraz rozliczamy akcję letnią i już myślimy o gwiazdkowym przyjeżdzie dzieci.

Wszystkich, którzy pragną przyjąć dziecko z sierocińca wileńskiego na Gwiazdkę (około dwóch tygodni) - prosimy o telefon, aby uzgodnić wszystkie szczegóły przyjęcia dziecka.

Prosimy - nie zapominajcie o "naszych" dzieciach.