2011-2012

 

GRUDZIEŃ 2012

 WRZESIEŃ 2012 - KONIEC WAKACJI

Lato się kończy, więc i dla dzieci z Litwy - które spędzały czas na Pomorzu - wakacje już się skończyły. Dzieci, odkarmione, opalone, ubrane w nowe rzeczy zakupione przez fundację, pełne wrażeń po licznych wycieczkach - wyjechały z kolonii 24 sierpnia. Reszta - przebywająca u swoich opiekunów na Pomorzu i w innych rejonach Polski - 28 sierpnia. W tym roku, na skutek kolejnych zmian zasad opieki nad dziećmi wprowadzonych na Litwie - gościliśmy dzieci tylko z pięciu sierocińców wileńskich. Liczba dzieciaków na szczęście nie zmniejszyła się, pozostała taka sama co w ubiegłych latach. Poniżej kilka zdjęć z pobytu naszych podopiecznych w Polsce. W fundacji teraz okres sprawozdań i przygotowań do gwiazdkowego przyjazdu dzieci.

Pozdrawiamy naszych Sponsorów  i Sympatyków.
Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji

 CZERWIEC 2010 - WAKACJE LETNIE

Rozpoczynają się wakacje. Jak co roku, nasi podopieczni z domów dziecka w Wilnie i okolicach odwiedzą Polskę. Przyjadą do swoich zaprzyjaźnionych rodzin oraz na dwumiesięczne kolonie organizowane przez naszą fundację. W finansowaniu koloni pomagają nam jak co roku: Senat RP oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP, które niedawno przejęło od Senatu opiekę na Polonią. Mamy też wielu innych większych i mniejszych sponsorów, którzy starają się nam pomóc i w miarę swoich możliwości umilić dzieciom pobyt w kraju ich przodków. Gdyby ktoś z Państwa chciał pomóc finansowo lub rzeczowo, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Oczekujemy też na rodziny, które chciałyby gościc u siebie dziecko z sierocińcawileńskiego. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Przy okazji, w imieniu naszych podopiecznych - polskich dzieciaków z litewskich domów dziecka - DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM - którzy do tej pory gościli dzieci, wspomagali nas finansowo i rzeczowo - wszystkich Sympatykom naszej fundacji.Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji 


 
LUTY 2012 - PRZEKAŻ NAM 1% SWOJEGO PODATKU 
GRUDZIEŃ 2011- WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!
PAŻDZIERNIK 2011

Szanowni Sympatycy naszej fundacji, Drodzy Opiekunowie sierot wileńskich w lecie 2011, Szanowni Sponsorzy i Darczyńcy

WSZYSTKIM NAJPIĘKNIEJ DZIĘKUJEMY ZA WASZE SERCE I HOJNOŚĆ!

Wolontariuszom pięknie dziękujemy za ich pracę z dziećmi. Dzieci po wakacjach, spędzonych na naszych koloniach, wróciły odżywione, ubrane i wypoczęte, z nadzieją na przyjazd do swoich Rodzin na Gwiazdkę tego roku. Szykujemy już przyjazd gwiazdkowy! Może ktoś z Państwa chciałby gościc dziecko w Święta? Prosimy o telefon. 

We wrześniu fundacja zorganizowała transport z pomocą humanitarną dla sierocińców wileńskich. Dzięki hojności Darczyńców zawieźliśmy dzieciom zimowe kurtki, ciepłe buty i kapcie, sweterki, środki czystości, wyposażone tornistry dla najmłodszych dzieci oraz oczywiście słodycze.SIERPIEŃ 2011 - WYJAZD DZIECIAKÓW

Szanowni Sympatycy naszej fundacji - mam dla Was dwie wiadomości:

1) Zmieniliśmy nasze konto pocztowe bo epf.pl przestała działać. Nasz nowy adres mailowy to: sercedzieciom@interia.pl
2) I ta wiadomość wazniejsza:

dzieci z kolonii wyjechały - odżywione, wyleczone i szczęśliwe. W niedzielę 28 sierpnia wyjeżdżają dzieci goszczące u "swoich" rodzin. Wyjazd rano około godziny 10, z parkingu przed gmachem "Solidarności" jak zwykle. Prosimy się nie spóźniać bo przed dziećmi długa droga. Fundacja i ja osobiście bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom goszczącym dzieci, wszystkim którzy pomogli zorganizować akcję letnią dla nich. Dziękuję Darczyńcom i Fundatorom rozrywek dla dzieci na koloniach, wszystkim wolontariuszon, w szczególności pani Ninie Bielskiej, która przez dwa miesiące nieodpłatnie i serdecznie zajmowała się dziećmi na koloniach, kierowała młodszymi wolontariuszami i wychowawcami litewskimi, była nieocenionym moim współpracownikiem. Dla pani Niny specjalne podziękowania!!  Dziękuję Wszystkim!!

Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji


LIPIEC 2013

Szanowni Czytelnicy naszej strony ! Szanowni Sympatycy naszej fundacji !

Kolonie dla dzieci z wileńskich sierocińców już się rozpoczęły. Dzieciaki będą przebywać na koloniach w Nowej Karczmie na Pomorzu do 25-go sierpnia. Staramy się urozmaicić im pobyt w Polsce, na ile nas stać i na ile nasi Sponsorzy mogą zafundować dzieciom wycieczki i inne atrakcje. Gdybyście Państwo mogli sfinanować wycieczkę, zoo, cyrk, kino lub inną atrakcje, to  imieniu dzieci BARDZO PIĘKNIE DZIĘKUJEMY ! Koszt takiej imprezy nie jest mały, bo dzieci jest około 40, plus czworo opiekunów. Autokar na takie wycieczki opłacamy z naszych funduszy.
Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie się dziećmi, dziękujemy bardzo wszystkim Rodzinom goszczącym dzieci u siebie, dziękujemy hojnym Sponsorom i Kancelarii Senatu R.P. za częściowe finansowanie kolonii dla tych dzieci. BEZ TEJ POMOCY I ZAANGAŻOWANIA LATO TYCH DZIECI NIE BYŁO BY PIĘKNE. TO PAŃSTWA SERDECZNA TROSKA DAJE IM RADOŚĆ, ZIELEŃ I SŁOŃCE.  


 MAJ 2011
 


MARZEC 2011

Szanowni Państwo W załączeniu udostępniamy czwarty numer naszego biuletynu. Przed nami akcja pt Wielkanoc i zbieranie funduszy na akcję letnią, bo pewnie, jak zwykle dzieciaki na kolonie przyjadą nie przygotowane na dwumiesięczny pobyt w Polsce. Prosimy więc bardzo o wspieranie naszej fundacji - m.i. odpisaniem 1% na nasz KRS 0000191557 Jeszcze raz najpiękniej dziękujemy za wspieranie naszej fundacji. Z poważaniem Prezes Fundacji.