2013-2014Pomagamy dzieciom pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin.

POLUB NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU - klikniGRUDZIEŃ 2014

Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna

"Serce Dzieciom" z Gdyni życzy

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015!

i najpiękniej dziękuje:

 

Naszym wspaniałym wolontariuszom – polskim RODZINOM, które w swoich domach, przez 4 miesiące w roku goszczą dzieci – ofiarowując im rzecz najważniejszą – miłość i rodzinną opiekę.

Wszystkim nieocenionym sponsorom, którzy od ponad 20 lat umożliwiają nam coroczną opiekę nad dziećmi pochodzenia polskiego z sierocińców oraz ubogich rodzin litewskich, a przede wszystkim:

MINISTERSTWU SPRAW ZAGRANICZNYCH RP – które w tym roku sfinansowało autokary przywożące i odwożące dzieci na trasie Wilno –Gdańsk oraz zakup niezbędnej odzieży i obuwia dla naszych podopiecznych.

Firmie ENERGA z Gdańska, Grupie LOTOS z Gdańska, firmie WINTERHALTER z Warszawy, LPP z Gdańska, naszym wieloletnim sponsorom z Gdyni: MAG, TERRAMAR, CHIPOLBROK, FAST i innym.

Dziękujemy wszystkim prywatnym sponsorom, m.in. panu Tomaszewskiemu i Bujalskiemu, którzy przez lata wspierają naszą fundację.

Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali 1% swojego podatku na rzecz naszych podopiecznych - dzieci z sierocińców i ubogich rodzin z Wilna.

Dzięki pomocy, którą otrzymuje nasza fundacja od Rodzin-wolontariuszy z Polski oraz sponsorów, dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin mogą poznać kraj swoich przodków, zapoznać się z jego kulturą i religią a nade wszystko spędzić Święta i Wakacje w rodzinnej, domowej atmosferze, otoczone ciepłem i opieką.2015.12.22


Uśmiechnięte buźki naszych dzieciaków :-) czyli pierwsze zdjęcie z przyjazdu. Ogromne podziękowania dla pana Ryszarda Tarnowskiego, autora zdjęć. Więcej zdjęć w Galerii, która cały czas się powiększa - KLIKNIJ

Jeśli ktoś z naszych wspaniałych rodzin wolontariuszy chciałby zdjęcia w większej rozdzielczości - prosze o email na warno.anna@gmail.com.


Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia


2015.12.20

Dzieci szczęśliwie dotarły do Gdańska i już sa ze swoimi zaprzyjaźnionymi Rodzinami :-) Niedługo zdjęcia!

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia


2015.12.19

Nasz dzieciaki przyjeżdżaja juz jutro :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 


2015.12.08

 

Do przyjazdu naszych dzieciaków zostało już tylko 12 dni :-)

Ogromne podziękowania dla Wszystkich rodzin, które zgłosiły się do nas z chęcią zaproszenia jednego z naszych oczekujących podopiecznych - trójki siedmiolatków. Dzieci znalazły już swoje rodziny i nie mogą doczekać się przyjazdu do Polski na Święta :-)

Szczególne podziękowania dla pana Ryszarda Tarnowskiego za pomoc w tej sprawie!

 


 

Dla przypomnienia, oto daty przyjazdu i wyjazdu dzieci:

Przyjazd: 20 grudnia (sobota) godz. 8-9 rano
Wyjazd: 4 stycznia 2015 (niedziela) godz. 8-9 rano

Miejsce: plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, obok wieżowca tzw. Zieleniaka. Dokładny adres to: siedziba NSZZ „Solidarność”, Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24.

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna GdyniaLISTOPAD 2014

 

2014.11.20

Do przyjazdu naszych dzieci zostało już tylko 30 dni :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 


2014.11.10

 

Znamy już dokładne daty pobytu dzieci w Polsce na Święta Bożego Narodzenia:

Przyjazd: 20 grudnia (sobota) godz. 8-9 rano
Wyjazd: 4 stycznia 2015 (niedziela) godz. 8-9 rano

Nadal szukamy Rodziny Zaprzyjaźnionej dla kilkorga 7-latków. Rodziny która pragnęłaby zaprosić dziecko na Święta Bożego Narodzenia. Czekamy na ludzi o dobrych otwartych sercach! 

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia


 2014.11.06

 

Do przyjazdu naszych dzieciaków zostało już tylko 44 dni!!! :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 


2014.11.02

 

Poszukujemy dobrych ludzi, pragnęliby zostać rodziną zaprzyjaźnioną dla naszych podopiecznych - dzieci pochodzenia polskiego z domów dziecka na Litwie.

Mamy troje nowych dzieci, siedmiolatków, pragnących odwiedzić Polskę w te Święta Bożego Narodzenia. Dzieci przyjeżdżają do Polski trzy razy do roku: na dwa tygodnie na święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy oraz na wakacje (tutaj czas pobytu jest rożny w zależności od możliwości rodziny, raczej jednak nie na krócej niż miesiąc).

Ideą Rodzin Zaprzyjaźnionych jest nawiązanie trwałej relacji między dzieckiem a opiekunami w Polsce. Nasi podopieczni odwiedzają swoje "polskie rodziny” przez wiele lat.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby sprawić radość jednemu z maluchów, zostać dla niego Rodziną Zaprzyjaźnioną, i na początek zaprosić na Święta, prosimy o kontakt z panią Prezes Fundacji Sylwią Karłowską tel. 606 591 951.

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 

SIERPIEŃ 2014

W poniedziałek 25 sierpnia nasze dzieciaki musiały rozstać się ze swoimi zaprzyjaźnionymi rodzinami w Polsce i wrócić do siebie na Litwę. Pożegnaniom z ciociami i wujkami nie było końca. Nasi podopieczni, pełni wakacyjnych wrażeń, zaopatrzeni przez rodziny i naszą fundację w nowe ubrania, buty i rzeczy do szkoły wrócą dopiero na Boże Narodzenie. Już nie możemy się doczekać!

Tymczasem pani Sylwia Karłowska, prezes naszej fundacji, wraca do pracy. Trzeba przygotować stosy dokumentów aby otrzymać wsparcie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz innych sponsorów na ten i przyszły rok. Przyda się każda złotówka bo potrzeby dzieci są ogromne. Już teraz zaczyna się organizowanie przyjazdu dzieci na Święta, trzeba wykonać setki telefonów i maili aby uzgodnić szczegóły zarówno z Litwą jak i z polskimi rodzinami.

Lista dzieci chętnych do przyjazdu do Polski na wakacje czy święta stale powiększa się. Zapraszamy więc do współpracy nowe rodziny! Jeśli ktoś z Państwa chciałby uszczęśliwić jakiegoś malucha i zaprosić do siebie na najbliższe Święta Bożego Narodzenia, prosimy o telefon do pani Sylwii Karłowskiej, która objaśni wszystkie szczegóły (tel. +48 606 591 951 lub +48 59 6240484).


LIPIEC 2014

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że 4 lipca 2014 w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Bronisław Komorowski z okazji 25-lecia odrodzonego Senatu, wręczył pani Sylwii Karłowskiej, prezes naszej fundacji,  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, za całokształt jej 20-letniej działalności dla dobra dzieci pochodzenia polskiego  z litewskich domów dziecka.

Order Odrodzenia Polski ustanowiony w 1921 r.  to drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Serdeczne Gratulacje!!

Sylwia Karłowska prezes fundacji Serce Dzieciom krzyż kawalerski orderu odrodzenia polski


LIPIEC 2014 - DRUGI i TRZECI AUTOKAR JUŻ W POLSCE

 

29 czerwca oraz 27 lipca powitaliśmy kolejne dwa autokary z dziećmi przyjeżdżającymi na wakacje do rodzin polskich. Ostatni autokar którym wszystkie dzieci wyjadą z Polski odjedzie w poniedziałek,25 sierpnia (nie w niedzielę 24 sierpnia jak podano poniżej). CZERWIEC 2014 - PIERWSZY AUTOKAR JUŻ W POLSKCE

1 czerwca, w niedzielę, szczęśliwie dotał do Gdańska pierwszy autokar z dziećmi. Uwaga, zmieniły się daty przyjazdu kolejnych autokarów. Zawsze jest to niedziela. A więc:

Autokar 2 - 29 czerwca (niedziela)
Autokar 3 - 27 lipca (niedziela)

Wyjazdy dzieci będą się odbywały na koniec miesiąca czerwca, lipca i sierpnia. Na pewno ostatni autokar wyjedzie 24 sierpnia (niedziela).

Tradycyjnie mamy tego lata wiele chętnych na przyjazd do Polski dzieciaków. Wszystkie zainteresowane rodziny prosimy o kontakt z nami. Poszukujemy też nowych opiekunów. 
Jeśli ktoś z Państwa chciałby uszczęśliwić jakiegos malucha i zaprosic do siebie na wakacje (jednak nie na krócej niż na miesiąc) - czekamy na Państwa telefon!

Pozdrawiam
Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji
Tel.: 58-624-04-84 oraz 606-591-951.


MAJ 2014 - PRZYGOTOWANIA DO PRZYJAZDU WAKACYJNEGO

Czekamy na wakacyjny przyjazd naszych podopiecznych w czerwcu. W tym roku nie odbędą się kolonie, dzieci przyjeżdżają tylko do zaprzyjaźnionych rodzin. Planowane są przyjazdy autokarów w dniach: 
 1 czerwca, 1 lipca oraz 1 sierpnia; oraz wyjazdy w dniach 25 czerwca, 25 lipca, 25 sierpnia.

Tradycyjnie mamy tego lata wiele chętnych na przyjazd do Polski dzieciaków. Wszystkie zainteresowane rodziny prosimy o kontakt z nami. Poszukujemy też nowych opiekunów.
Jeśli ktoś z Państwa chciałby uszczęśliwić jakiegos malucha i zaprosic do siebie na wakacje (jednak nie na krócej niż na miesiąc) - czekamy na Państwa telefon!

Pozdrawiam
Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji
Tel.: 58-624-04-84 oraz 606-591-951.

 


MARZEC 2014 - WIELKANOC W POLSCE 

 

 Nasze dzieci (jeden pełen autokar) szczęśliwie dojechały w sobotę 12 kwietnia rano do Gdańska.
Teraz spędzą 2 tygodnie, w tym Święta Wielkanocne, w domach swoich zaprzyjaźnionych rodzin w Polsce. 

Wyjazd dzieci: 26 kwietnia (sobota), prośba o punktualne przybycie na godzinę 8.30 rano.

W galerii można zobaczyć więcej zdjęć dzieciaków - zapraszamy!


serce dzieciomMARZEC 2014 - PRZYGOTOWANIA DO PRZYJAZDU DZIECI NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Czekamy na naszych podopiecznych, którzy przyjadą 12 kwietnia w sobotę i zostaną w Polsce dwa tygodnie, do 26 kwietnia.
Przyjazd i wyjazd - tak jak zawsze z placu pod budynkiem Solidarności w Gdańsku, w sobotę rano.GRUDZIEŃ 2013 - BOŻE NARODZENIE

 

 

LISTOPAD 2013 - PRZYGOTOWANIA DO PRZYJAZDU GWIAZDKOWEGO

Witamy wszystkich opiekunów dzieci z sierocińców wileńskich!

Do tej pory rozliczyliśmy wydatki letnie, kolonijne, wycieczkowe itd. Teraz już myslimy o przyjeżdzie dzieci na Gwiazdkę i prosimy o telefony od tych Państwa, którzy będą chcieli gościć u siebie swojego podopiecznego (podopieczną) lub od tych którzy chcą po raz pierwszy uszczęśliwić jakiegoś malucha i pokazać mu jak ciepło i rodzinnie można świętować Boże Narodzenie.
Nasze telefony: 58-624-04-84 oraz 606-591-951.

Zapraszamy!

SIERPIEŃ 2013 - PODSUMOWNIE AKCJI LETNIEJ


W lipcu i sierpniu tego roku, dzieci z sierocińców litewskich  miały możliwość  zwiedzić  kawałek Polski,  brały udział w licznych wycieczkach, były kilka razy w kinie, dwa razy po trzy godziny dokazywały w Aqua-Parku w Sopocie, odwiedziły gdańskie Zoo.  W Ośrodku Sportów w Garczynie kąpały się w jeziorze pod nadzorem ratownika, miały wiele, wiele atrakcji, których nigdy nie małyby na Litwie. Specjalny, dwumiesięczny program odżywiania dzieci - pożywne śniadania, obiady i kolacje, duże ilości owoców - pozwoliły stwierdzić wzrost wagi  dzieciaków oraz znaczny przyrost wzrostu. Wszystkie dzieci zostały ubrane (bielizna, bluzki i koszule (dla chłopców), spodnie, dresy itp.), dostały też nowe buty i kapcie, otrzymały kurtki zimowe a także w pełni wyposażone  tornistry do szkoły.

Wszystko było możliwe dzięki naszym nieocenionym Sponsorom! – w pierwszym rzędzie:

MINISTERSTWU SPRAW  ZAGRANICZNYCH  RP

które finansuje kolonie dla dzieci, a także  dzięki znacznej pomocy firm:                                                         
ENERGA
LOTOS
WINTERHALTER
i innym  wieloletnim  naszym  Sponsorom, firmom:                                                                               
INTER MARINE                                                                                  
TERRAMAR                                                                                         
MAG                                                                                 
CHIPOLBROK

Dziękujemy  też indywidualnym Darczyńcom, między innymi: panu Tomaszewskiemu, panu Bujewskiemupanu Kondratowiczowipanu Andrzejowi Gąsiennica-Samek za comiesięczne systematyczne wpłacanie datków na nasze konto!

Dziękujemy Państwu Urszuli i Arturowi Witczak za przekazanie naszym dzieciakom ogromnej ilości butów!

Tą drogą dziękujemy wszystkim sponsorom - tym wielkim i tym naj mniejszym - za wspieranie naszej akcji:  "POMOC POLSKIM DZIECIOM ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ"

Ogromnie dziękujemy RODZINOM - opiekunom dzieci - które tyle serca wkłądają w przywrócenie dzieciakom zaufania do dorosłych, rodzinom które odżywiają i ubierają te dzieci.

WASZA PRACA Z TYMI DZIECIAKAMI JEST NAJCENNIEJSZYM SKARBEM JAKI MOŻEMY IM PODAROWAĆ!

Mamy nadzieję że dzieciaki długo nie zapomną o swoich opiekunach i letnich atrakcjach 2013 roku!


LIPIEC 2013 - WAKACJE

Dzieci są już u rodzin i na koloniach. Zostają z nami w Polsce do końca sierpnia. Zapraszamy odpowiedzialne rodziny - jeśli chcielibyście Państwo gościć dziecko przez jakiś czas w te wakacje - prosimy o telefon.

 CZERWIEC 2013 - PRZYJAZD DZIECIAKÓW NA WAKACJE LETNIE 


Dzieci przyjeżdżają autokarem w sobotę 29 czerwca o 9 rano, tradycyjnie przed budynek Solidarności w Gdańsku (ul. Wały Piastowskie 24, koło "Zieleniaka"). Część dzieci pojedzie do swoich zaprzyjaźnionych rodzin a część na kolonie w Nowej Karczmie. WIELKANOC 2013
MARZEC 2013 - PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY

Szanowni Państwo - Drodzy Sympatycy naszych dzieci z Wilna

Szykujemy przyjazd dzieciaków na Wielkanoc. Dzieci będą przez dwa tygodnie w Polsce od 23.03 do 06.04.2013. Gdyby ktoś z Państwa chciał gościć dziecko z sierocińca wileńskiego u siebie w domu w tym okresie - prosimy o telefon lub inny sposób komunikacji, jaki Państwu odpowiada, celem omówienia szczegółów. Z góry dziękujemy za Wasze dobre serce.

Sylwia Karłowska, prezes Fundacji